TAHTAKURUSU
 
Kan emerek de beslenebildiği için insanlar açısından ciddi tehdit oluşturan tahta kurusundan kurtulmak, tahta kurusu ilaçlama ile mümkündür. Kendi yöntemleriyle tahta kurdu ile mücadele edecek kişilerin yöntemleri sonuçsuz kalacaktır. Tahtakurdu ilaçlama firmaları ile irtibata geçilip yardım alınmalıdır. Tahtakuruları vücut olarak basık yapıda olan ve 3 çift ayakları bulunan canlı kan emerek beslenen bir canlıdır. Baş kısımlarında kendi aralarında iletişimi sağlamak için antenleri bulunmaktadır. Canlı çok çabuk çoğalabilen bir haşere türüdür. Ayrıca diğer haşerelerden çok farklı bir özelliğe sahiptir. Kan emerek beslenen canlı uzun süre kan emmeden de yaşayabilmektedir. Bu durum birçok haşerede olmayan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde çevremizde bulunan tahtakuruları uzun süre yaşayabilmektedir. Amatahtakurusu ilaçlama yapıldığı zaman canlının ömrü hemen kısalıp yok olmaktadır.  

 

 TAHTAKURUSU ÖZELLİKLERİ

· Tahtakurusu insanlardan kan emerek beslenme sağlayan küçük haşere türüdür.Gündüzleri duvar yarıklarında, dolaplarda, mobilya döşemelerinde saklanırlar ve gece olunca beslenmek için aktifleşirler. 

· Kan emerek beslendiğinden, hastalıkların yayılmasına ve insanlarda alerjik reaksiyonların oluşmasına yol açan bu haşerelerden kurtulmak için tahtakurusu ilaçlama yapılmalıdır.

· Boyları ortalama 5-6 mm boyunda olan bu haşereler oval ve yassı vücut yapısına sahiptir. Kanarsız olan tahtakurusu haşeresi, sürekli canlılardan kan emdiği için hastalık bulaştırıcı canlılar arasında yer almaktadır.

· Yüzlerce türü olan bu canlılar, genellikle kahverengi ve sarımsı renklerdedir. Emdikleri kanı uzun süre bünyelerinde taşıyabilen tahta kurusu, ezilerek öldürüldüğünde ortama pis bir koku bırakırlar. 

· Sıcak ortamlarda daha hızlı üreyen tahta kurusu her üremesinde 200-250 arası yumurta yaparlar. Bu yumurtalardan ortalama 1 hafta içerisinde yavru tahtakuruları haşereleri ortaya çıkar.

· Tahtakurusu yavruları beslenme şartlarına ve ortamın sıcaklığına göre 5-7 ay içerisinde gelişirler. Tam olarak gelişmiş olan bir olan türleri beslenmeden 1 yıl yaşayabilir. Çok hızlı üreyen bu parazitleri yok etmek için tahtakurusuilaçlama yaptırmak şarttır.

· Sürekli kan emen bu canlılar, hastalıklı bir canlıdan aldıkları hastalıklı kanı diğer sağlıklı canlılara bulaştırarak hastalanmalarına neden olurlar.

​Firmamız size tahtakurusunun yanın da insan hayatına zararı olan haşere ve böceklerinde yok edilmesi için ilaçlama işlemini sunmaktadır. Sizin yapmanız gereken deneyimli firmamız ile irtibata geçmektir.