AKREP İLAÇLAMA
Akrep haşeresi dünyadaki böcek çeşitleri içerisinde en zehirli olan böcek türüdür. Ayrıca akrepler zehirlerini en çabuk enjekte edebilen böceklerdir.

Akrep böceği türüne göre çeşitlilik gösterir. Akrep haşeresinin büyüklükleri değişir ama genellikle akrepler 2,5 cm ile 5 cm büyüklüğündedirler. Akrep haşerelerinin renkleri de oldukça farklılık gösterebilir. Akrepler genellikle sarı, siyah, kahverengi ya da kırmızımsı renktedirler. Akrepler gıda ihtiyaçlarını böceklerle beslenirler. Akrep haşeresi toprak deliklerinde, ağaç kovuklarında, bodrumlarda, çatılarda, ahşap binalarda, depolarda, moloz yığını içerisinde yaşamlarını sürdürürler. Akrep haşareleri yumurtalarını bu alanlara bırakırlar. Akrep haşereleri gıda ihtiyaçlarını karşılamak için yaşadığımız alanlara girerler. Akrepler ev içlerinde yataklarda, ayakkabı içlerine, pervaz aralarına, parke aralıklarına yerleşirler. Akrepler genelde geceleri hareketlidirler. Akrepler gündüzleri karanlık ve loş alanlarda bulunurlar. Akrepler baharda ve sonbaharda yağmurların yağmasıyla iç alanlara girişleri artış gösterir. Akrepler genelde eşli gezerler. Yaşadığımız mekanlarda tek bir akrep görürsek aldanmamak gerekir. Mutlaka başka akreplerde olabileceği unutulmamalıdır.
AKREPLER NEDEN TEHLİKELİDİR
Akrepler çok zehirli haşerelerdir. Akrepler koruma içgüdüsüyle temas edildiklerinde sokarlar. Akrepler insanlar için hayati tehdit oluştururlar. Akrep zehri insan vücuduna girdiğinde çok çabuk tesirini gösterir. Akrep zehri insan vücuduna girdiği anda çok şiddetli ağrı hissedilir daha sonrada kramplar oluşmaya başlar. Nefes alma zorluğu oluşur. Akrep sokmalarında zaman kaybetmeden doktora başvurulmalıdır
Akrepler genellikle taşların, tahtaların, catı tugla gibi vs. yerlerin altında olur. Bunun yanı sıra  çöl, dag, açık alanlar gibi yerlerde de olur.  yaşam alanı bulabilen akrepler hemen hemen her yerde yaşabilir. Özellikle yagmurlu günlerde yagmur suyundan kaçmak için yuvalarından dışarı çıkan akrepler bizler için büyük bir tehlike olabilir. Akrepler ile mücadele de akrep ilaçlama hizmeti almak oldukça önemlidir. Çünkü akrepler öldürücüde olabilir. Bir yerde bir akrep gördügümüzde onu öldürerek sorunun çözüldügünü düşünmek ise çok tehlikelidir. Bir sefer de onlarca akrep yavrusunu dünyaya getirirebilir. Akrepler ne yeterli mücadele verilmediginde  sağlığımızdan olabiliriz. bunun için akrep ilaçlama önemlidir. Özellikle akrepler ne mücadele yöntemlerinde akreplere karşı koymak çok risklidir. Sizlere akrep ilaçlama  ile etkili çözümü sunmak konusunda sahip olduğumuz  tecrübe ile eva böcek ilaçlama firmamız büyük hizmetler sunabilmektedir. Profesyonel ekip arkadaşlarımızla ve etkili akrep ilaçları ile karşılaştığınız akrep ısırması tehlikesini kökünden ve etkili bir şekilde çözebiliriz.  yasam alanlarınızı sizin için güvenli hale getirebiliriz. Unutmayiniz ki akrep ile mücadele diger haşerelerle mücadeleden oldukça  tehlikelidir.
TEDAVİSİ
Zehirlenmeden kaynaklanan ölüm genellikle 12-48 saatte gerçekleşir. Akrep zehirlenmesinin tedavisi: akrep sokmasında yapılacak ilk şey akrebin soktuğu bölgenin biraz üstünden organı bağlamaktır. Elbette bu kol ve bacaklar için geçerlidir. Sokulan yerin üstü çok sıkı bağlanmamalıdır. Sokulan bölgenin bağlanması zehrin vücuda yayılmasını yavaşlatır. Daha sonra buzla, dokuyu dondurmayacak şekilde soğutulmasıdır.Sokulan bölgeden zehrin emilerek çıkarılması gerekir. Ardından hastanın bir an önce hastaneye yetiştirilmesi ve tedavi altına alınması gerekir.